Szkoła Podstawowa
                  im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach
                       z oddziałami gimnazjalnymi
   Home      Aktualności

 

Projekt Szkoły Marzeń w roku szkolnym 2018/2019

 Od sierpnia 2017 r. do 30 czerwca 2019 r. realizujemy w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach projekt ,,Szkoły Marzeń”. Jest on realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Projektodawcą jest firma ArtProjekt z Krakowa pod kierunkiem koordynatora P. Moniki Kuźniak.Natomiast z ramienia Gminy realizację projektu nadzoruje Dyrektor ZOSZ-P.M. Kołodziejska. Umowę dotyczącą realizacji projektu ,,Szkoły Marzeń” podpisał Burmistrz Nowogrodźca-P. Robert Relich.

W ramach projektu w 6 zadaniach realizowane są następujące koła zainteresowań i warsztaty, które prowadzą nauczyciele z naszej Szkoły:

•z zadania nr 2 warsztaty kreatywności prowadzą:P. Grzegorz Mazurkiewicz(4 grupy w bieżącym roku szkolnym) i P.Ryszarda Bafeltowska (2 grupy w bieżącym roku szkolnym);

•z zadania nr 3 warsztaty rozwijające kompetencje kluczowe- warsztaty z języka angielskiego prowadzi P. Patrycja Bejgier (3 grupy w bieżącym roku szkolnym);

• z zadania nr 3 warsztaty rozwijające kompetencje kluczowe- ,,Cyfrowy świat” prowadzi P. Beata Zawrotniak (2 grupy w bieżącym roku szkolnym);

•z zadania nr 4 ,,Młody naukowiec” warsztaty matematyczne prowadzi P. Małgorzata Stadnik-Andrzejczak(4 grupy w bieżącym roku szkolnym);

•z zadania nr 4 ,,Młody naukowiec” warsztaty z przyrody prowadzi P. Irena Smolińska(2 grupy w bieżącym roku szkolnym);

•z zadania nr 5 zajęcia uzupełniające- tutoring zajęcia prowadzi P. Ryszarda Bafeltowska (4 grupy w bieżącym roku szkolnym);

•z zadania nr 6 warsztaty przedsiębiorczości - zajęcia prowadzi P.Małgorzata Sokalska(3 grupy w bieżącym roku szkolnym);

      Dzięki realizacji projektu ,,Szkoły Marzeń” nasza placówka otrzymała pomoce dydaktyczne do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych(m.in. roboty, globusy, mapy, szkielet, filmy dydaktyczne, gry dydaktyczne, itd.) oraz sprzęt (3 tablice interaktywne z projektorami, ksero,laptopy itd.).

 W projekcie uczestniczą uczniowie z kl.1-8,których rodzice złożyli wniosek o udział w projekcie.Realizację projektu na terenie szkoły monitoruje:P. Małgorzata Klisiewicz, zaś bezpośredni nadzór nad realizacją zadań prowadzi dyrektor szkoły P. Wiesława Traczyk.
DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3        8 marca dziewczyny z naszej klasy obchodziły swoje święto. Chłopcy obdarowali je tulipanami i przepięknymi kubkami. Oczywiście wspaniali rodzice postarali się, aby ten dzień był wyjątkowo radosny. 
 
                                                                                   
  

  
                                                                                                                              A. WarekWIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

     Uczniowie klasy 3 brali udział w konkursie Wielka Liga Czytelników. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za super czytelników!!


  
                                                                                              A. Warek                            WALENTYNKI W KLASIE 3

14 lutego-wspaniały dzień. Są słodkie ciasteczka i mnóstwo kolorowych walentynek. Tyle przyjemności spotyka nas w szkole.  


                                                                                                            A. WarekDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 3

    21 stycznia uczniowie klasy 3 uczcili Dzień Babci i Dziadka. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz wręczały babciom i dziadkom piękne upominki. Rodzice zadbali o miły poczęstunek. To był bardzo uroczysty dzień w naszej klasie. 

 

                                                                                                        A. Warek


Jasełka
 
             Dnia 17. 12.18 r. odbyło się szkolne  przedstawienie Jasełek w wykonaniu uczniów klasy trzeciej  pod opieką pani A. Warek i pana B. Wolszczaka. Uczniowie klasy 3 pięknie przedstawiły Jasełka.
Na akordeonie akompaniował uczeń M. Pyszka. Dzieci ślicznie kolędowały czym wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Zaproszeni goście podziwiali stroje oraz kunszt  małych zdolnych aktorów.  
 

A. Warek
B. Wolszczak
 
Wigilia w oddziale przedszkolnym
 
               Wigilijne spotkanie w oddziale przedszkolnym uświetniło przedstawienie Jasełek. Tym razem zaprosiliśmy do wspólnego występu rodziców. Mali i duzi aktorzy starali się bardzo aby występ wypadł jak najlepiej. Za wspólne przeżycie uroczystych, miłych chwil dziękujemy rodzicom.  
 
                                                                                                  M . Wolszczak
 
 
Wigilia w klasie II
 
  
                                                                                                                   I. Smolińska
 
Wigilia w kl III
 
       21 grudnia 2018 r w naszej klasie była wigilia. Modliliśmy się, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Następnie jedliśmy smakołyki. Nie zabrakło pięknego śpiewu kolęd. Pod choinką znalazły się drobne upominki - kolorowanki, które dzieciom bardzo się podobały. To był dla nas bardzo ważny, niezapomniany dzień.
 
  
A. Warek
 

  Gminny konkurs na stroik świąteczny

     Dnia 17 grudnia 2018 r.w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu zorganizowano gminny konkurs na stroik świąteczny. Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach reprezentowali:

  • w kategorii kl.II-III- Patrycja Ciaciek z kl.2 i Maria Blatkiewicz z kl.3;

  • w kategorii kl.IV-VI: Oliwia Zubczyć i Dominik Filistyński z kl.5b;

  • kategorii kl.VII-VIII i gimnazjum-Antek Piątka i Maja Jerzyk z kl.7.

    III miejsce w kategorii kl.II-III zajęła Patrycja Ciaciek z kl.2 oraz III miejsce w kategorii kl.IV-VI zajął Dominik Filistyński z kl.5b,a w kategorii kl. VII-VIII i gimnazjum wyróżnienieotrzymał -Antek Piątka z kl.7.Uczniów do konkursu przygotowały Panie: I. Smolińska (kl.2),W. Traczyk(kl.5 i kl.7),A. Warek(kl.3).

 

Wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych w oddziale "O"

 
         Najpiękniejsze ozdoby choinkowe to te, które zrobimy wspólnie w grupie przy pomocy rodziców. Dzieci i rodzice miło spędzili razem czas. Ciasteczka z masy solnej były ozdobą świątecznego drzewka w domach.
                                                                               M. Wolszczak


Wycieczka do Bolesławca

         Dnia 11 grudnia dzieci z przedszkola oraz z kl. 3 byli na wycieczce w zakładzie ceramicznym w Bolesławcu. Pracownicy zakładu przedstawili uczniom etapy produkcji  naczyń ceramicznych. Najciekawsze okazały się zajęcia, podczas których można było samodzielnie malować. Wkrótce prześlicznie wykonane naczynia zostaną przywiezione do szkoły i każde dziecko dostanie swoje dzieło. 

 

                                               A. Warek
 
MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
 
        Długo oczekiwany i  bardzo radosny dzień spotkania ze ,,św. Mikołajem". Słodkości oraz różne zabawne drobiazgi wypełniły paczki po brzegi. Dziękujemy rodzicom za przywiezienie do nas tak miłego gościa.  
M. Wolszczak
 
                           
   Mikołaj w klasie II
 
 
      6 grudnia w oczekiwaniu na Mikołaja wykonywaliśmy prace plastyczne. Mamy przygotowały pyszny poczęstunek i czytały dzieciom Baśnie Andersena.Kiedy wreszcie przyszedł Mikołaj obdarował nas wielkimi paczkami. To był wspaniały dzień!
 

 
Uczniowie klasy II z wychowawcą I. Smolińską
 

Mikołajki w klasie III

       Dnia 6 grudnia przybył do nas Święty Mikołaj. Cieszymy się, że dotrzymał obietnicy. Wszystkich obdarował prezentami. Ten dzień był wyjątkowo radosny. Kochamy Mikołaja i zawsze na niego będziemy czekać.

Uczniowie klasy 3 wraz z panią Alicją.


                                                                     A. Warek

 

„Dla Niepodległej”

     100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im.Tadeusza Kościuszki w Wykrotach świętowaliśmy, realizując projekt „Dla Niepodległej” w ramach którego : więcej

  

      Rekord dla Niepodległej

      Dnia 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach  odśpiewała  hymn państwowy -uczestnicząc w ten sposób wraz z innymi szkołami w Polsce w biciu ,,Rekordu dla Niepodległej”. Poczynając od dzieci z oddziału przedszkolnego, poprzez kl.I-III i IV-VIII, a kończąc na klasie trzeciej gimnazjum wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

     Chcieliśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się także w historii naszej szkoły, jako pamiątka dla przyszłych pokoleń .Dziękujemy Minister Edukacji Narodowej Pani Annie Zalewskiej za tak mądry pomysł!


                                                                                           W.Traczyk

 

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych

postaci na całym świecie,

bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to,

co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?(D. Beisser)


Dzień Nauczyciela


    Dzień Nauczyciela w naszej Szkole w dniu 15.10.2018 przygotowała kl.5a pod kierunkiem P. Beaty Zawrotniak oraz oddział przedszkolny pod kierunkiem P. M. Wolszczak i z pomocą P. B. Micinowskiej.

    Nagrodę Dyrektora za wyróżniającą pracę otrzymali następujący nauczyciele:

P. Małgorzata Sokalska-wicedyrektor, nauczyciel historii, wos-u i wdż;

P. Małgorzata Wolszczak-wychowawca oddziału przedszkolnego, nauczycielka wychowania przedszkolnego;

P. Urszula Bendkowska-wychowawca kl.I, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej;

P. Irena Smolińska -wychowawca kl.II, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej;

P. Alicja Warek-wychowawca kl.III,  nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej;

P. Beata Zawrotniak-wychowawca kl.5a, nauczycielka informatyki  i świetlicy szkolnej;

P. Bogusława Pietkun  - wychowawca kl.5b, nauczycielka przyrody i świetlicy szkolnej;

P. Patryk Sobczyszyn-  wychowawca kl.6, nauczyciel j. angielskiego;

P. Małgorzata Stadnik-Andrzejczak- wychowawca kl.7, nauczycielka matematyki i techniki;

P. Małgorzata Klisiewicz- wychowawca kl.8,nauczyciel wych. fizycznego;

Natomiast na stronie:http://www.nowogrodziec.pl/index.php/wiadomosci/2170-gala-wreczenia-stypendiow-i-nagrod-burmistrza-nowogrodzca-3

znajduje się relacja z obchodów Gminnych Dnia Edukacji Narodowej.

 

   DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA


       Dnia 1 października odbył się w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania. Starsi uczniowie przebrani za postacie z książek czytali bajki i baśnie dla uczniów klas I-III i oddziału "0". Dzieci słuchały z zainteresowaniem i uwagą. Mamy nadzieję, że u wszystkich uczniów rozwinie się pasja czytania i będą codziennie głośno czytać teksty. W konkursie głośnego czytania nagrody książkowe  otrzymali: Iza Mazurkiewicz, Patrycja i Piotrek Ciaciek, Marysia Gruda i Paulinka Nitarska.

  


                                                                      I. Smolińska
     DZIEŃ CHŁOPAKA

   Dnia 28 września uczniowie klasy 3 świętowali Dzień Chłopaka. Oto fotografie upamiętniające ten dzień.

                                                                                       Alicja Warek

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA 21 września rodzice uczniów klasy II wraz z wychowawcą zorganizowali ognisko z kiełbaskami, pieczenie ziemniaków oraz zabawy ruchowe. Tego dnia była również nauka i zabawa na pacu zabaw w Zagajniku.


   

                                                                          Irena SmolińskaProjekt - Kraje Obszaru Niemieckojęzycznego
 
 
      Uczniowie klasy 7 wykonali w ramach lekcji niemieckiego projekt dotyczący krajów obszaru niemieckojęzycznego. Każda grupa wybierała sobie kraj i prezentowała go na swoim brystolu ( informacje o kraju, o jego walorach). Byli uczniowie, którzy wzbogacili swoje prezentacje o walory smakowe, częstując kolegów tortem Sachera rodem z Austrii. Lekcja projektowa miała wzbogacić w wiedzę krajoznawcza i zmotywować do nauki języka niemieckiego, szczególnie w sytuacji, gdzie do granicy polsko-niemieckiej jest tak niedaleko. 
 
                                                                                                                                 Luiza Włosińska


 Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019


     Dnia 3 września o godz. 9:30 odbył się uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie klas VI i VIII przedstawili część artystyczną, w której upamiętnieni zostali wszyscy walczący o naszą niepodległość. Następnie wychowawca klasy VI wraz ze swoimi podopiecznymi przedstawili humorystyczną scenkę o uczniu urwisie, Januszu. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor Wiesława Traczyk, która wręczyła podziękowania Panu Burmistrzowi Robertowi Relichowi za nieocenioną pomoc dla szkoły przy realizacji wielu projektów. W dalszej kolejności zostali przedstawieni nowi pracownicy szkoły. Ostatnie słowo należało do przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, który zakończył ceremonię rozpoczęcia roku szkolnego i życzył wszystkim uczniom owocnej nauki.


Patryk  Sobczyszyn