Szkoła Podstawowa
                  im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach
                       
 

                                    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

 
 
 
 
Dnia 29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie z klasy VI przygotowali występ artystyczny, podczas którego pożegnali się ze szkołą. Po zachwycającym i wzruszającym występie szóstoklasistów Pani Dyrektor Wiesława Traczyk podziękowała wszystkim za trudną pracę, starania, przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, wręczała świadectwa z biało-czerwonym paskiem, nagrody zdobyte w konkursach oraz dyplomy za szczególne osiągnięcia.
Po oficjalnym apelu, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby we własnym gronie dokończyć zakończenie roku szkolnego.
Kolejny rok szkolny za nami. Były trudne chwile, ale nasza praca, starania sprawiły, że był to owocny, udany czas, w którym każdy z nas wiele się nauczył. Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć – szczególnie z wyników szóstoklasistów na egzaminie kończącym szkołę podstawową i mamy nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie równie wspaniały.

            Życzymy wszystkim spokojnych, bezpiecznych i miłych wakacji!

 
 
                                          Wycieczka do Wrocławia
 
 
        Dnia 5 czerwca 2012 roku uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Pobyt w stolicy Dolnego Śląska  rozpoczęli od wizyty w jednym z kin sieci Helios. Tam mieli możliwość obejrzenia wcześniej wybranego filmu fabularnego lub animowanego w 3d.
          Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w czekoladziarni. Podczas dwugodzinnych warsztatów „Akademia czekoladek” uczniowie zostali zapoznani z historią czekolady od jej zarania, czyli czasów Azteków do czasów współczesnych;  poznali też proces jej produkcji; oglądali owoce i ziarna kakaowca, wąchali cynamon, wanilię i chili dodawane tradycyjnie do czekolad; ucierali w moździerzach wonne mieszanki. Najbardziej podobała im się degustacja gorącej czekolady z fontanny. Następnie każdy uczestnik wykonał samodzielnie ozdobnie pudełko oraz cztery różne pralinki, które  zabrał ze sobą.
          Ostatnią atrakcją był rejs statkiem Nerida po Odrze. Po dopłynięciu w okolice ZOO uczniowie wraz z opiekunami wysiedli i udali się w okolice Hali Stulecia, gdzie odbywają się pokazy fontann. Zmoczeni nie tylko przez pryskająca wodę z fontanny, ale też siąpiący tego dnia deszcz, udali się w drogę powrotną, „zahaczając” oczywiście obowiązkowo o MCDonalda.


 
 
 
                                      Wyniki sprawdzianu klasy szóstej

    28 maja 2012 Centralna  Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, który w kwietniu napisali uczniowie klasy szóstej. Średni wynik ogólnopolski uzyskany przez szóstoklasistów podczas tegorocznego sprawdzianu to 22,75 punktów na 40 możliwych, natomiast średnia wojewódzka to: 22,5 pkt.
  Uczniowie naszej szkoły uzyskali wynik: 23,8 pkt., czyli wyższy od średniej wojewódzkiej o 1,3 pkt. i o 1,05 pkt wyższy od średniej krajowej. Wyniki ze wszystkich umiejętności tj. czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wiązania teorii z praktyką były wyższe lub na poziomie średniej wojewódzkiej. Najwyższy wynik na sprawdzianie uzyskały: Emilia Tereszczyn, Zosia Adaszkiewicz, Kasia Blatkiewicz i Wiktoria Wrzeszcz. Gratulacje dla dziewczyn oraz dla całej klasy!
    Oczywiście wszyscy mamy powody do radości, ponieważ są to wyniki ciężkiej pracy nie tylko uczniów i ich rodziców, lecz szczególnie nauczycieli z naszej placówki. Dyrektor Szkoły gratuluje wszystkim i zachęca klasę piątą, aby brała przykład ze swoich starszych kolegów i koleżanek.
                                                                                                                   
W.Traczyk


 

I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Religijnej

 

         19 maja 2012 r. w Gościszowie odbył się I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Religijnej. Uczniowie z Gierałtowa,  Zebrzydowej, Nowej Wsi, Gościszowa oraz Wykrot zaprezentowali 24 utwory o tematyce religijnej. Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice: Inez Wolska oraz Klaudia Zawrotniak, które zaśpiewały piosenkę pt. "Z czterech wiatrów."
 
 

 

                                                                                                         Konstytucja 3 Maja      
 

         Dnia 30.04.2012 r. uczestniczyliśmy w apelu z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy VI pod kierownictwem pani Beaty Zawrotniak oraz pani Małgorzaty Stadnik - Andrzejczak.

Na początku przewodnicząca szkoły poprosiła o wprowadzenie sztandaru szkolnego. Apel oglądali uczniowie klas I-VI oraz obie grupy przedszkolne. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymn narodowy, następnie rozpoczął się apel.

Uczniowie klasy VI przybliżyli nam wydarzenia związane z założeniem Konstytucji. Zebrani z zaciekawieniem wsłuchiwali się w to, jak trzej uczniowie wyjaśniali pojęcia ,,Wolność, Naród i Ojczyzna”. Na koniec zaśpiewaliśmy kilka patriotycznych pieśni, następnie przewodnicząca szkoły oddała głos Pani Dyrektor, która odczytała słowa skierowane do uczniów przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Gdy pani skończyła, wyprowadzono sztandar i uczniowie rozeszli się do klas.
 
Oprac. Wiktoria Wrzeszcz
uczennica kl VI
 

                                                                               

Dzień Patrona Szkoły

 

       23 marca 2012r. z okazji Dnia Patrona Szkoły –Tadeusza Kościuszki odbył się uroczysty apel , na którym wystąpili uczniowie kl.4-6 oraz drugiego oddziału przedszkolnego .Apel przygotowały i prowadziły P.M.Klisiewicz i P.M.Polnicka,zaś dekorację prowadzącym pomogły wykonać P.M.Wolszczak, P.M.Słobodzian. Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście: sołtys i radni z naszej miejscowości-P.K.Proć, P.B.Wójtowicz,P.T.Filistynski oraz dyrektor gimnazjum P.M.Sokalska. Apel zachwycił wszystkich obecnych bardzo dobrym przygotowaniem uczniów przez nauczycieli, pomysłowością prowadzących oraz prostym lecz atrakcyjnym przekazem informacji o naszym patronie, a także przepiękną dekoracją.

        Z okazji Dnia Patrona Szkoły Wiesława Traczyk –dyrektor Szkoły Podstawowej w Wykrotach dziękuje instytucjom i organizacjom współpracującym z naszą szkołą oraz wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej placówki: Burmistrzowi Nowogrodźca i Radnym Rady Miejskiej ,Sołtysom wsi Wykroty i Zagajnik, Rodzicom, a szczególnie Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi za ogromny wkład pracy ,który owocuje sukcesami naszej szkoły.
 
 
 

KONKURS RECYTATORSKI 2012

        Laureatami tegorocznego Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który cieszył się dużą popularnością wśród uczniów klas IV-VI, zostali:

1.    Zofia Adaszkiewicz, klasa VI

2.    Katarzyna Blatkiewicz, klasa VI

3.    Michał Kellner, klasa VI

4.    Klaudia Zawrotniak, klasa VI

5.    Oliwia Gurtatowska, klasa V

        Wymienione osoby reprezentowały szkołę na etapie gminnym. W Nowogrodźcu o „bilet” na kolejny etap walczyło 28 uczniów ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy. Członkowie komisji docenili talent  i przygotowanie Klaudii Zawrotniak (zajęła II miejsce) oraz Zosi Adaszkiewicz (zdobyła III miejsce).

        W etapie powiatowym, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu, spośród 25 uczestników wyłoniono dwóch laureatów i wyróżniono pięć osób. Wśród wyróżnionych znalazła się Zosia Adaszkiewicz. Gratulujemy 
 
 
 
W ZWIĄZKU Z REALIZACJĄ W NASZEJ SZKOLE PROJEKTU
„DOLNOŚLĄSKA SZKOŁA LIDEREM PROJAKOŚCIOWYCH ZMIAN W POLSKIM SYSTEMIE EDUKACJI”
ZOSTAŁ UTWORZONY MINIPORTAL ZAWIERAJACY INFORMACJE NA TEMAT DZIAŁAŃ PODEJMOWANYCH W RAMACH PROJEKTU.
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA STRONY:
 
 
 
Pokazy w pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Wykrotach

 

       W dniu 24.02.2012r. dyrektor Szkoły Podstawowej w Wykrotach Wiesława Traczyk zorganizowała pokaz wykorzystania sprzętu multimedialnego i komputerowego oraz pomocy dydaktycznych, które otrzymała szkoła w ramach projektu dofinansowanego z EFRR i RPOWD ,,Pracownia przyrodnicza w każdej gminie”. Podczas pokazu uczniowie z kl.5 i kl.6, którzy uczęszczali na koło laboratoryjno-eksperymentalne w Szkole Podstawowej w Wykrotach w ramach projektu ,,Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”(projekt dofinansowany z EFS z POKL 9.1.2) wykonywali doświadczenia oraz wyjaśniali sposób funkcjonowania sprzętu uczniom kl.3. Przedstawili m.in., jak wykorzystać:

·       tablicę interaktywną sprzężoną z wizualizerem i projektorem oraz tabletem(Zosia Adaszkiewicz kl.6);

·       interfejs ,,Pogoda”(Wiktoria Wrzeszcz kl.6);

·       zestaw ,,Zmysły”( Klaudia Zawrotniak kl.6);

·       mikroskop ,,Motic” z kamerą połączony z laptopem(Olaf Siedlecki kl.5);

·       zestaw ,,Woda”(Kasia Blatkiewicz kl.6);

·       zestaw ,,Elektryczność”(Michał Kellner kl.6);

·       zestaw ,,Elektrostatyka”(Inez Wolska i Dagmara Matejewicz kl.6);

·       zestaw ,,Prąd i magnesy”(Konrad Nikurczak kl.5);

Uczniowie kl.3 byli bardzo zainteresowani pokazem, ponieważ już od września będą uczyć się w pracowni przyrodniczej. Pokaz mieli możliwość także obserwować nauczyciele przyrodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Nowogrodziec, dzięki czemu mogli dokładniej poznać zasoby pracowni przyrodniczej.
 
  

                                                                                                                             

 

                                                                                                                                                           
 
                                                                                                                              Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników 
 
   Dnia 23 lutego 2012 r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelników uczniów klas pierwszych. Uczniowi,e z klasy czwartej:Kamila Zasańska, Joanna Suszek, Natalia Klisiewicz, Julia Walczak, Julia Jerzyk, Kinga Blatkiewicz oraz Jakub Zwirydowski pod opieką nauczyciela bibliotekarza-Moniki Jerzyk przedstawili pierwszakom krótką inscenizacje dotyczącą zasad obchodzenia się z książkami. Ponadto pierwszoklasiści wykazali się dużą znajomością książek i pomagali zagubionym bohaterom wrócić do właściwej bajki. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na rycerza książki oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie nowi czytelnicy udali się do biblioteki szkolnej, aby wypożyczyć pierwszą książkę.  
 
                                                                       
                                                                                                                                 
                                                                                                                                         „Odkrywamy Talenty Przyszłości”
               
          Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach - Zofia Adaszkiewicz otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie poetyckim „Odkrywamy Talenty Przyszłości”. Gala  wręczenia nagród, na którą udała się pod opieką nauczyciela polonisty –  Marty Słobodzian, odbyła się dnia 15 lutego 2012 roku w Centrum Kultury ArtBem w Warszawie. Uroczystość poprowadziła dziennikarka i prezenterka telewizyjna Anna Popek, zaś gościem honorowym była aktorka – Pani Teresa Lipowska. Przewodniczący Jury poeta i prozaik – Ludwik Janion wraz z koordynatorem konkursu Panią  Katarzyną Woińską wręczyli laureatom nagrody. Imprezę uświetniły występy wokalne, taneczne, muzyczne i kabaretowe uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum Pro Futuro. Po uroczystości w ramach nagrody za godne reprezentowanie szkoły w konkursie ogólnopolskim Zosia zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego.
                            
                                                                                           
 

 

                                                                                                                                                                                                                                       Walentynki
 
Walentynki -Święto zakochanych  obchodzone 14 lutego, w dniu Świętego Walentego. W tym dniu zakochani obdarowują się "walentynkami" są to zazwyczaj wierszyki, wyznania miłosne, niekiedy laurki i prezenty.
W naszej szkole wszyscy uczniowie tego dnia  wykonywali  kolorowe, papierowe serduszka z życzeniami i wrzucali  je do  skrzynki walentynkowej. W czwartek 16 lutego odbyła się dyskoteka walentynkowa, podczas której  wszystkie kartki trafiły do adresatów , a było ich bardzo dużo.
                                                                                                                                                                                                              
Zabawa karnawałowa

      13.01.2012 odbyła się zabawa karnawałowa. Przedszkolaki i uczniowie z klas I-III byli ubrani w  piękne, karnawałowe stroje. Były księżniczki, kotki, policjanci, Batman, aniołki i inne wspaniałe postacie. Dzieci bawiły się, chętnie brały udział w konkursach oraz tańcach. To był bardzo udany dzień – ostatni przed feriami zimowymi.
                                                                                                                                   
 
            
Dzień Babci i Dziadka -11.01.2012
 
    Babcia i Dziadek – osoby bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Przedszkolaki zapragnęły w szczególny sposób wyrazić swoją miłość do Dziadków. Razem z opiekunkami: Krystyną Białas i Marzeną Polnicką przygotowały program artystyczny. Były śpiewy, tańce, pięknie recytowane wiersze, laurki i ukradkiem wycierane łzy przez Dziadków dumnych ze swoich wnuczków. To był bardzo radosny dzień.
                                            

 

 

                                                     

 

 
                                                                                                                                                    
 
 
    
 
 
Zakończenie realizacji zajęć w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”
 w Szkole Podstawowej  im. Tadeusza Kościuszki w Wykrotach         

        30.11.2011r. zakończył się projekt „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” realizowany we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach tego projektu w Szkole Podstawowej w Wykrotach od 15.10.2010r. do 15.11.2011r. prowadzone były zajęcia dodatkowe .Zajęcia te prowadzili nauczyciele i dyrektor Szkoły Podstawowej w Wykrotach, którzy weszli w skład zespołu ds. projektu:        mgr W. Traczyk – koło laboratoryjno-eksperymentalne (zrealizowano 49,5h),mgr K. Antoniszyn – tutoring (204h), mgr B. Zawrotniak – koło młodych odkrywców (49,5h), mgr G. Mazurkiewicz – koło matematyczno-informatyczne(49,5h),mgr M. Stadnik-Andrzejczak – zajęcia wyrównawcze z matematyki (49,5h) oraz mgr Małgorzata Klisiewicz –prowadząca wycieczki wraz z mgr Ryszardą Bafeltowską . Koordynatorem szkolnym projektu od 15.10.2010 do 31.08.2011r. była dr Genowefa Tymbrowska, a od 1.09.2011r. do 30.11.2011r. –mgr Ryszarda Bafeltowska. W ramach projektu zrealizowano  także 3 wycieczki po Dolnym Śląsku(2-jednodniowe i 1-dwudniową): do Wrocławia (uczniowie uczestniczyli w zajęciach w Instytucie Chemii i Fizyki), do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego oraz do  Parku Krajobrazowego Chełmy. W każdej wycieczce zorganizowanej przez biuro projektu uczestniczyło po 20 uczniów (w sumie 60 uczniów z naszej szkoły).Odbyły się także 3 wyjazdy do Multicentrum w Jeleniej Górze, z których skorzystało 75 uczniów(po 25 osób w każdym). W sumie w projekcie uczestniczyło 93 uczniów(każdy uczeń liczony tylko raz niezależnie od tego w ilu formach uczestniczył), a zrealizowaliśmy 402 godziny zajęć dodatkowych. Dwóch uczniów z naszej szkoły uczestniczyło także w zajęciach pozaszkolnych realizowanych poprzez platformę edukacyjną. Poza tym na uruchomionej szkole platformie, którą zakupił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego utworzyliśmy mini-portal, na którym zostały zamieszczone najważniejsze informacje dotyczące zajęć realizowanych w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”.

         Nauczyciele i dyrektor uczestniczyli we wszystkich szkoleniach i konferencjach realizowanych w ramach projektu. 30 listopada 2011r. dyrektor i koordynator szkolny uczestniczyły w konferencji podsumowującej projekt „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” na Politechnice Wrocławskiej. Podczas konferencji każda szkoła uczestnicząca w projekcie  otrzymała m.in. publikację podsumowującą  pt.: „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji”, w której opisano cele i założenia oraz rezultaty projektu, a także  znalazły się w niej wizytówki wszystkich 250 szkół –uczestników projektu z całego Dolnego Śląska. Poza tym znajdują się tam także przykłady dobrych praktyk m.in. z naszej szkoły. Publikacja znajduje się w bibliotece Szkoły Podstawowej im.T.Kościuszki w Wykrotach i zostanie także przekazana do biblioteki publicznej w Nowogrodźcu.

          Dotychczasowe rezultaty naszego uczestnictwa w projekcie to: większa aktywność uczniów w zakresie udziału w kołach pozalekcyjnych, osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych, wzrost aspiracji edukacyjnych uczniów, poprawa wyników nauczania, rozwój zainteresowań naukami matematyczno-przyrodniczymi, zmniejszenie niepowodzeń szkolnych itd. Realizacja projektu pochłaniała wiele godzin dodatkowej pracy , zarówno nauczycieli-realizatorów, koordynatora, jak i dyrektora. Jednak dzięki bardzo dobrej współpracy z Biurem Projektu 912 z DODN-u we Wrocławiu oraz wewnątrz samego zespołu ds. projektu,  udało się zrealizować wszystkie zadania z projektu, które były zaplanowane w Programie Rozwojowym Szkoły Podstawowej im.T.Kościuszki w Wykrotach.

        8 listopada 2011r. w Szkole Podstawowej im.T.Kościuszki w Wykrotach odbyło się podsumowanie projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” , na którym wszyscy uczniowie –uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli dyrektor W.Traczyk, koordynator R.Bafeltowska i prowadzący zajęcia: K.Antoniszyn, B.Zawrotniak, M.Stadnik i G.Mazurkiewicz. Dyrektor podziękowała wszystkim członkom zespołu za ogromny wkład pracy w realizację projektu.

                                                                                                                                                                             W.Traczyk

 

                                                                                                                                     


                                                              MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU
 
Dnia 6 grudnia 2011 roku do przedszkola zawitał Mikołaj.
Dzieci z niecierpliwością oczekiwały prezentów.
Radość była wielka ze wspólnej zabawy z Mikołajem.
 
 
 
 
* * *
 

                                                                        ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

          Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wykrotach wraz Radą Pedagogiczną i Samorządem Uczniowskim serdecznie dziękują za organizację zabawy w dniu 26 listopada 2011r. następującym rodzicom:

-P. Beacie i Tomaszowi Filistyńskim,

-P. Agnieszce i Romanowi Chlastawom,

-P. Małgorzacie i Arturowi Kozioł,

-P. Stanisławie Zawrotniak,

-P. Marcie Gurtatowskiej,

-P. Marcie i Remigiuszowi Filistyńskim,

-P. Małgorzacie i  Jarosławowi Blatkiewiczom,

-P. Monice Sochań,

-P. Jolancie Ancygier,

-P. Marzenie Matejewicz,

-P. Małgorzacie Członka,

-P. Pawłowi Włosek,

-P. Mirosławowi Mielnikowi,

-P. Elżbiecie Słota,

-P. Marzenie Turczyn,

-P. Monice Jerzyk,

Szczególne podziękowania kierujemy do kucharek: P. Eleonory Zadwórnej i P. Bożeny Roman. 

 P. Annie Słobodzian za sprzedaż biletów.

Dziękujemy także rodzicom ,którzy upiekli ciasto: P. Marioli Urbaniak, P. Annie Rutyna, P. Małgorzacie Wrzeszcz, P. Ewie Ludziak, P. Ewie Kojder, P. Monice Jerzyk, P. Marii Sokalskiej, P. Barbarze Wojtowicz, P. Jolancie Markiewicz, P. Ewie Podkowicz, P. Justynie Stojanowskiej, P. Małgorzacie Blatkiewicz, P. Bożenie Buczek, P. Elżbiecie Janiec. 

                Dziękujemy także uczestnikom zabawy andrzejkowej oraz  wszystkim,  którzy przyczynili się do sukcesu naszej imprezy. Dzięki Państwa wsparciu pozyskaliśmy środki finansowe za które zakupimy  pomoce dydaktyczne dla naszej szkoły . 

 
* * *


Tradycyjnie jak co roku  przed Barbórką  gościliśmy w naszym przedszkolu ciekawego gościa- pana górnika, Józefa Filistyńskiego, który ubrany w strój galowy opowiadał dzieciom o  niebezpiecznej i ciężkiej  pracy pod ziemią. Dzieci zadawały dużo pytań, oglądały i podziwiały piękny mundur oraz robiły zdjęcia.
 
    

* * *
 
   Dnia 26.10.2011r po piątej godzinie lekcyjnej odbyła się piesza wycieczka w ramach czwartej godziny w-f. Uczniowie kl IV udali się na cmentarz. Celem wycieczki była pomoc mieszkańcom Wykrot w posprzątaniu grobów swoich bliskich przed Świętem Zmarłych. Każdy z nas miał narzędzia do sprzątania, tj: grabie, szufelki, zmiotki. Zostaliśmy podzieleni na pięcioosobowe grupy. Grabiliśmy liście, wyrywaliśmy chwasty porządkowaliśmy groby. Mieszkańcy Wykrot, którzy także przyszli na cmentarz w tym samym celu , patrzyli na nas ze zdumieniem i byli dumni , że mają takich pomocników ze Szkoły Podstawowej . Kiedy skończyliśmy , zmęczeni pracą wróciliśmy do szkoły. Myślę, że każdemu podobała się ta wycieczka. Była bardzo pożyteczna.

 
   

                                                                

  

* * *
 
 
                            Konkurs powiatowy "W krainie łużyckich lasów"

          Dnia 21 października w Urzędzie Miasta Bolesławiec w sali konferencyjnej Centrum Wspierania Przedsiębiorczości został zorganizowany etap powiatowy konkursu wiedzy o bioregionie  pn.   ,,W krainie łużyckich lasów” .W konkursie uczestniczyło 14 drużyn ze szkół podstawowych z powiatu bolesławieckiego .Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Wykrotach, którą przygotowała Wiesława Traczyk , w składzie: Olaf Siedlecki(kl.5), Konrad Nikurczak (kl.5), Michał Kellner(kl.6) zajęła drugie miejsce (miała tylko 0,5 punktu mniej niż drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Bolesławca, która zajęła I miejsce).Nasza drużyna będzie wraz z drużyną z Bolesławca  reprezentować powiat bolesławiecki w etapie regionalnym w Świeradowie Zdroju w dniu 8 listopada. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. 

Na zdjęciu: W.Traczyk, M.Kellner, O.Siedlecki i K.Nikurczak w pracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Wykrotach;
 
 
 

                                                                                                           Rodzice czytają bajki
 
      Rodzice z oddziału przedszkolnego z inicjatywy wychowawczyni pani Krystyny Białas czytają dzieciom baśnie i bajki.
 
     
             
 
           
                
 
 
* * *
 
                                                                                       Wycieczka do Kliczkowa

Dnia 30.09.2011 r uczniowie kl 6 pojechali na wycieczkę rowerową do Kliczkowa.

   Zbiórka planowana była na godzinę 8:00. Jednak czekaliśmy jeszcze na resztę klasy. Gdy wszyscy byliśmy w komplecie, pani przedstawiła nam plan wycieczki. Około 8:15 wyruszyliśmy. Jechaliśmy w stronę Osiecznicy leśnymi drogami. Podróż przebiegała spokojnie. Do Kliczkowa dojechaliśmy o godz.10:00. Czekaliśmy chwilę na przewodnika, który wprowadził nas do zamku i zapoznał z jego historią. Gdy weszliśmy do środka, pan przewodnik oprowadził  nas po komnatach pałacu. Po zakończeniu zwiedzania pani podzieliła nas na grupy. Gdy jedna pojechała bryczką,druga czekała, bądź jadła lody. Podczas jazdy wozem konnym śpiewaliśmy wesołe piosenki oraz podziwialiśmy piękną okolicę. Około godziny 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Teraz było lżej, dlatego że jechaliśmy z górki. Jadąc słuchaliśmy śpiewu ptaków oraz wdychaliśmy świeże powietrze. Gdy dojechaliśmy do szkoły, byliśmy szczęśliwi i zadowoleni z udanej wycieczki do Kliczkowa.

                   

 
* * *
 

                                                                                              Uroczyste pasowanie na ucznia.

         Dnia  30 IX 2011 r. uczniowie klasy I po  przedstawieniu programu artystycznego złożyli ślubowanie i zostali  pasowani na ucznia przez panią Dyrektor Wiesławę Traczyk.
Wychowawca klasy pani Irena Smolińska wręczyła każdemu uczniowi na pamiątkę dyplom i upominek.
 Zaproszeni rodzice podarowali swoim pociechom wielkie kolorowe tuby ze słodyczami. ,, To była radość ! ''
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

 
 
* * *
                                                                                        Przedszkolaki żegnają lato.
 
                    Dnia 22 września 2011 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami: Krystyną Białas oraz  Marzeną Polnicką udały się do prywatnego  ogrodu Pani Heleny Wrony aby pożegnać lato.  
 
 
 
* * *
                                                           ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012
 
       Nowy rok szkolny 2011/2012 rozpoczęliśmy 1 września. Od godz. 9.00 w szkole panował gwar. Niektórzy uczniowie z uśmiechem przekraczali próg szkoły po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych dni.
– Znów zaczyna się nauka i poranne wstawanie – mówiły ich niewyraźne miny.
Wszyscy, którzy przybyli na uroczystość, uczniowie, rodzice i nauczyciele, zgromadzili się na placu szkolnym.  O godz. 9.30 rozpoczął się apel. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy V Pani Dyrektor przywitała nas serdecznie. Po części oficjalnej uczniowie poszli swoich sal lekcyjnych i tam wychowawczynie podały im plany lekcji na nowy rok szkolny.
Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów i miłego pobytu w szkole.