Home      Szkolne Koło Caritas

TAK POMAGAM

W dniach 07, 08-12-2018 r. członkowie SK Caritas działającego przy naszej szkole we współpracy z SK Caritas z Nowej Wsi, pod opieką nauczycieli po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności organizowanej przez Caritas pod nazwą "Tak, pomagam". Dzięki temu działaniu mogliśmy obdarować kilkadziesiąt ubogich rodzin z obszaru działania tych Kół paczkami żywnościowymi. Pozostałą część żywności przekazać na stołówkę dla ubogich w Bolesławcu. Dziękujemy!

B. Wolszczak

wolontariat.pptx

Szkolne Koło Caritas

- w  roku szkolnym 2016/2017, wzorem lat ubiegłych, działania grupy skupiały się na współpracy z diecezjalnym Caritas poprzez pomoc
w zbiórce żywności   w określonym czasie i placówce na rzecz ludzi biednych, uczestnicząc w takich akcjach, jak:

* „Szlachetna paczka”- pomoc wybranej rodzinie

*  zbiórka żywności „Tak, pomagam”. Współpracując z SK Caritas
w Nowej Wsi i Caritas Diecezji Legnickiej obdarowanie zebraną w zbiórce żywnością kilkudziesięciu rodzin naszej gminy.

- zbiórki ofiar na misje,

-  od kilku lat współpracując z Caritas systematycznie organizujemy wyjazd grupy dzieci z naszej gminy nad morze.

- Członkowie Koła nie zapominają o pracy na rzecz środowiska lokalnego. Przy współpracy z harcerzami organizujemy akcję sprzątania cmentarza
w Wykrotach,

- po której czasami odbywa się spotkanie integracyjne przy ognisku.

- otaczamy opieką modlitewną całą naszą społeczność lokalną, szczególnie najbardziej potrzebujących pomocy

-  Kilka osób reprezentowało naszą szkołę uczestnicząc w „Marszu dla życia”, który przeszedł ulicami Legnicy.

- Przez cały rok prowadzona była akcja zbierania nakrętek na rzecz pomocy dla chorego chłopca.

- współpracujemy z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami, m. in.:

* Caritas Diecezji Legnickiej

* "SZLACHETNA PACZKA"

* Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "POMÓŻ I TY"

* stowarzyszenie "SURSUM  KORDA"

* Fundacja "POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE"

* Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka

* Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

a także parafiami, organizacjami samorządowymi i instytucjami naszej gminy.

Osiągnięcia uczniów:

- Dyplom Uznania dla SK Caritas przy SP w Wykrotach za bardzo aktywną działalność w roku szk. 2015/16 przyznany przez Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Legnickiej

- Nagroda specjalna wydawnictwa Mały Przegląd Katolicki za pracę literacką „My od Mieszka i Chrobrego” w ogólnopolskim konkursie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski - M. Szewczyk

- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Maryja moją Królową” -  A. Gorczyca

- wyróżnienie w Dekanalnym Konkursie na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową - M. Pyszka, A. Matkowska

- I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej w Gościszowie -
M. Pyszka, A. Rusinek.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również odnieśli sukcesy
w Przeglądzie Piosenki Religijnej, który odbył się w Gościszowie.